Realizujemy kolejne szkolenie w ramach projektu Intelicardio

17 stycznia 2025 roku ponownie w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie odbędzie się szkolenie w ramach projektu „Sztuczna inteligencja (AI) w diagnostyce wrodzonych wad serca (WWS) – przyszłe praktyczne zastosowanie”.

Tym razem szkolenie obejmuje moduł położniczy, czyli diagnostykę USG wrodzonych wad serca u dzieci w fazie prenatalnej. Do udziału w szkoleniu zaprosiliśmy lekarzy specjalistów i rezydentów – ginekologów i położników.

InteliCardio jest projektem edukacyjno-naukowym, którego celem jest rozwój kompetencji i wzbogacenie wiedzy pracowników służby zdrowia w zakresie wykorzystania systemów sztucznej inteligencji (AI) dla poprawy diagnostyki Wrodzonych Wad Serca (WWS). Uczestnicy szkolenia będą mieli okazję uczyć się m.in. jaką rolę w echokardiografii prenatalnej może odegrać AI dla położnika (lub położnika – diagnosty) oraz czym jest AI i komu ma pomóc.

Szkolenie poprowadzą eksperci, na co dzień zajmujący się diagnostyką WWS płodów:

  • dr hab. n. med. Marcin Wiecheć, prof. CMKP
    Adiunkt Katedry Ginekologii i Położnictwa Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Przewodniczący Sekcji Ultrasonografii PTGiP. Kierownik Poradni Ginekologiczno-Położniczych w Zespole Klinik Ginekologiczno-Położniczych Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Współzałożyciel i konsultant  w Centrum Diagnostyki Ultrasonograficznej MWU DobreUSG w Krakowie. Jeden z 2 Polaków Członek Rady Ekspertów ISUOG (International Faculty ISUOG).
  • dr n.med. Agnieszka Nocuń
    Kierownik Centrum Diagnostyki Ultrasonograficznej MWU DobreUSG w Krakowie. Konsultant w zakresie ultrasonografii ginekologiczno-położniczej, wad wrodzonych u płodu, ultrasonografii w ginekologii onkologicznej, ultrasonografii ginekologicznej u dzieci i dziewczynek  oraz procedur pod kontrolą USG jako jedna z 2 Polaków Członek Rady Ekspertów ISUOG (International Faculty ISUOG).

Autorem projektu jest Fundacja Serce Dziecka, która na co dzień opiekuje się dziećmi z wrodzonymi wadami serca (WWS). Patronat nad projektem objęło Polskie Towarzystwo Kardiologii Prenatalnej.

Więcej informacji o projekcie znajdziecie na stronie: www.intelicardio.pl.